Доктор радить, консультує, інформує

Медична робота.

Медико-педагогичний контроль.

Фізкультурно-оздоровча робота і лікувальна робота у ДНЗ №309

Приймання дітей до дошкільного закладу.

Перед зарахуванням дитини до ДНЗ батьки повинні підготувати її до перебування у дитячому колективі: пройти повне медичне обстеження в відділі дитячої поліклініки та отримати довідку щодо стану її фізичного та психічного розвитку.

При зарахуванні дитини до конкретної групи медичний працівник дошкільного навчального закладу збирає інформацію про особливості розвитку і поведінки дитини, оцінює її стан здоров'я.

Відомості про дитину раннього віку при зарахуванні до ДНЗ заносять до історії розвитку дитини формою № 112/0), а дошкільного віку - до медичної карти дитини (за формою № 026/0), та повідомляють вихователю групи.

Закон України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402 - III із змінами і доповненнями.

Ранкове приймання дітей.

Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу щодня здійснює вихователь групи під контролем медичного працівника. Під час ранкового прийому перевіряють стан шкірних покровів дитини, проводять опитування батьків. Усім вихованцям ясельних та карантинних груп вимірюють температуру тіла. Термометри дезінфікують.

Дітей з ознаками захворювання до дошкільного закладу не приймають. Після перенесеного захворювання або тимчасової відсутності з інших причин приймання дітей дозволяють за наявності медичної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом.

Доктор радить

Профілактика гострих респіраторних

захворювань у дітей

Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) — це найпоширеніша група інфек­ційних захворювань людини. Вони характеризуються загальним інтоксикаційним синдромом і ураженням слизових оболонок дихальних шляхів. Збудниками цих за­хворювань є віруси та бактерії, що передаються переважно повітряно-крапельним шляхом. Щоб дитина не захворіла на ГРЗ, дотримуйтеся таких рекомендацій.

Загальні рекомендації

• Загартовуйте організм дитини та більше гуляйте з нею на відкритому повітрі.
  • Привчіть дитину завжди мити руки з милом під проточною теплою водою перед прийманням їжі та коли вона прийшла з вулиці.
  • Вживайте продукти, що містять багато вітамінів, особливо вітамін С, зокрема фрукти, овочі, а також свіжовіджаті соки.
  • Включайте до раціону дитини продукти, що містять фітонциди — часник, цибулю, хрін, редьку зелень тощо.
  • Частіше провітрюйте приміщення, де перебуває дитина, та проводьте щоденне во­логе прибирання.
  • Для особистої гігієни користуйтеся одноразовими носовими хустинками.

Під час сезонного підйому захворюваності на ГРЗ

• Стежте за тим, щоб дитина не контактувала з хворими людьми, у яких лихоманка, озноб, кашель, біль у горлі, нежить тощо.
  • Не відвідуйте з дитиною місць масового скупчення людей, утримуйтеся від відвіду­вання масових заходів у закритих приміщеннях.
  • Перед виходом із дому змазуйте слизову оболонку носа дитини оксоліновою маззю.
  • Промивайте носоглотку та ніс дитини. Регулярне промивання очистить їх від шкідливих мікроорганізмів, а також від слизу та пилу.
  • Можна давати дитині для профілактики противірусні препарати, але тільки за призначенням лікаря.
  • Намагайтеся ізолювати хворого, особливо від дитини, якщо захворів на ГРЗ хтось із членів родини.
  • Якщо ви вирішили зробити дитині щеплення від грипу, зважайте, що захисна реак­ція організму виробляється лише через два тижні після щеплення.