Що робити якщо дитина б’ється.

Багато батьків стикаються з проблемою, що їхнє улюблене чадо б'ється з однолітками в дитячому садку, на дитячому майданчику, в школі, або  б'є інших членів сім'ї, а часом і маму з татом. Ви обов'язково повинні вживати заходів, тому що саме від цього залежить майбутнє ставлення дитини до проявів агресії і бійок. Чим дитина молодша, тим менш усвідомлено вона відноситься до бійки.  Дитина не розуміє, що приносить біль сверстнику. Спочатку це свого роду експеримент, і він робить його, щоб подивитися на реакцію. Якщо б діти, яких ображає малюк, реагували однаково, він би зрозумів, що така поведінка не допустима. А коли бабуся у відповідь на удар посміхається, мама ображається, а друг Петя у дворі дає здачу, дитина не може зрозуміти, яка реакція в такому випадку правильна. Тому і повторює свій експеримент знову і знову.

Якщо дитина ображає батьків, то батьки повинні показати, що це неприпустимо відповідною реакцією. Плакати і кричати в такому випадку абсолютно марно. Маленький забіяка і чекає саме такої реакції. Тому якщо малюк вдарив Вас, спокійно і твердо відверніться від дитини, виведіть у сусідню кімнату, а самі вийдіть. Поступаючи таким чином, Ви покажите малюкові, що образилися на нього. Якщо вдома є ще хто-небудь з членів сім'ї, нехай підійде до засмученої мами і пожаліє її, при цьому повністю ігноруючи дитину. Малюк задумається, що ніхто не звертає на нього уваги і не створює «концерт».

Іноді виникає ситуація, що на дитину скаржаться вихователі і інші батьки.

Тут з'ясувати, хто правий, хто винен буде складніше, адже найчастіше це відбувається не на очах у батьків. Ви повинні розуміти, що бійка буває різною. Адже дитина могла почати битися, захищаючи себе або свого товариша. Інша справа, коли малюк перший задирає однолітків. Ваше завдання - пояснити дитині, що до бійки варто вдаватися, в крайньому випадку, і по можливості її бажано уникати. У будь-якому випадку поговорити зі «свідками» бійки варто. Запитайте вихователя і вчителя, як і з якої причини  почалася бійка. Тільки робіть це не в присутності дитини. Пізніше Ви попросите викласти свою версію, тому що його версія може кардинально відрізнятися від ситуації, яку бачить доросла людина.

Якщо малюк чітко і осмислено розповів Вам про причини бійки, то найімовірніше він правий.  Якщо ж дитина ухиляється від розмови, відмовчується або придумує щось на ходу - він напевно не надає бійці великого значення або відчуває себе винуватим.

Зверніть увагу, що не варто бити тривогу, якщо бійка - одиничний випадок.  Звичайно, варто приймати рішучі заходи, якщо у дитини це переростає в постійну звичку розмахувати кулаками.

Проблема, коли в родині  дитина розчулює своїми витівками, а потім з малюка виростає забіяка, зустрічається досить часто. Малюк кусає, щипає, штовхає і б’є батьків, близьких, дітей у дворі і в дитячому садку, загалом, поводиться агресивно. Батьки, в більшості своїй, губляться і не знають, як відучити дитину битися. Чому у дитини така поведінка?

Кожна дитина в дошкільному віці хоч раз штовхнула, вкусила або вдарила. І це нормальний етап розвитку, якщо агресія не переходить кордонів. Як навчити малюка спілкуватися без кулачного бою? Завжди реагуйте навіть на незначне штовхання в спину, інакше дитина так і не навчиться розуміти, коли можна, а коли не можна битися. Вчіть дитину висловлювати бажання або невдоволення словами.